Kontakt do psychoterapeuty

Kontakt do psychoterapeuty

piątek, 13 września 2019

Randka z perspektywy kobiety

randka kobieta NOFAP

Od czasu do czasu odwiedzam ten tag w ciągu ostatnich kilku miesięcy i czytam z zainteresowaniem wiele historii i dyskusji. Chciałam zapoznać się z niektórymi spostrzeżeniami, o których myślałem przez ostatnie kilka lat.

Najpierw opiszę wzór, który wydaje się powracać wśród wielu dziewczyn, które znam (jestem teraz pod koniec dwudziestki, mieszkam w dużym mieście w USA od około 10 lat). Ta dynamika przytrafiła mi się także przy wielu okazjach, ale generalizuję również na podstawie tego, czego doświadczyło wielu moich przyjaciół.

Okej, więc wyobraź sobie, że jesteś dziewczyną, singlem, i jest facet, którego znasz, także singlem. Może być współpracownikiem lub przyjacielem przyjaciela. Dobrze się dogadujesz, gdy spędzasz czas w grupie. Myślisz, że jest bystry, zabawny, przystojny - ostatnio wasza dwójka flirtowała trochę, bardzo delikatnie i zastanawiacie się, jak by to było umówić się z nim. Po zalotnej wymianie zdań zaprasza cię na kolację lub drinka. Jesteś podekscytowana. Pojawiasz się. Jest tam i wygląda ładnie, ale kiedy siadasz, masz ulotną obawę, że wydaje się trochę inny. Ładunek z twojego ostatniego flirtowania już nie istnieje, ale przypominasz sobie, że może to trochę dziwne, ponieważ to pierwsza randka. Zamawiasz drinki i zaczynasz rozmawiać, wciąż podekscytowana spędzeniem z nim czasu i nie mogąc się doczekać ponownego znalezienia tego wspólnego języka. To świetne towarzysz, dobry słuchacz, opowiada zabawną historię, a ty spędzasz miło czas, ale z upływem czasu nie możesz nie zauważyć, że energia między wami jest również całkowicie platoniczna. Zaczynasz odczuwać najmniejszy smutek; wcześniej byłaś absolutnie pewna, że pociągają go twoje oczy - sposób, w jaki jego oczy trzymały twoje, szczypta jego głosu, pewne subtelne napięcie w mowie ciała - ale teraz wszystko wydaje się zniknąć. Zastanawiasz się, czy to wszystko sobie wyobraziłaś; może jest jakaś inna dziewczyna, którą jest bardziej zainteresowany, była dziewczyna, która jest z powrotem na zdjęciu lub coś w tym stylu, i po prostu dotrzymał ci terminu z grzeczności. Przestajecie się zastanawiać, jak by to było, gdybyście byli więcej niż przyjaciółmi; wydaje się, że już cię nie interesuje. Czujesz się bardzo głupio. Jeśli randka kończy się pocałunkiem, jest szybki i pobieżny.

Nie mam dowodów na poparcie tego (z wyjątkiem anegdoty), ale osobiście jestem pewien, że dziewczęta wyczuwają brak pilnej potrzeby seksualnej ze strony swoich potencjalnych partnerów płci męskiej. Jest to dla nas bardzo mylące, zwłaszcza gdy wydaje się, że wszystko inne jest na swoim miejscu (wygląd, osobowość, inteligencja), co sugeruje, że byłbyś dobrym partnerem seksualnym. „Myślałem, że ten facet był we mnie, ale myślę, że go to nie obchodzi?”

W przeciwieństwie do tego, były inne czasy, kiedy miałam niewielką interakcję z jakimś innym facetem i mogę po prostu odebrać ten nurt przyciągania, bardzo pierwotny, pochodzący od niego. Nawet jeśli jest to ktoś, kogo nie znam dobrze, lub o którym nie myślałam wiele wcześniej, to jakby wokół was zachodzi zmiana atmosfery. Możesz to wyczuć w taki sam sposób, jak burzę narastającą na niebie. Jest magnetyczny i ekscytujący. (Nie, oczywiście, że jest to tak potężne, że przytłacza racjonalną myśl lub coś w tym rodzaju, ale zdecydowanie to rozumiem i prawdopodobnie sprawi, że zacznę myśleć trochę o tym człowieku, nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie miałam). Zasadniczo myślę, że wiele kobiet pociąga namiętny mężczyzna. Dlatego uważam, że wspólna rada Reddita dotycząca „masturbacji przed pierwszą randką” jest naprawdę, naprawdę okropna i przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. To nie sprawia, że ​​facet wydaje się „zrelaksowany”, sprawia, że ​​wydaje się apatyczny.

Tak czy inaczej, chciałam tylko powiedzieć, że bardzo doceniam ten ruch (nofap) - wszyscy macie moje wsparcie i podziw - kontynuujcie ten niesamowity i inspirujący wysiłek! Jest tak wiele kobiet, które to docenią :)
*****
Kilka komentarzy pod wpisem:

- Świetny post :) w mojej opinii to prawie tak, jakby masturbacja czyniła nas seksualnie „nudnymi”. Usuwamy pragnienie seksu, gdy sami je realizujemy.

- Cóż, z powodu nofap będzie dużo więcej tego uczucia „przed burzą” :)Widzisz, nofap nie tylko przywraca mężczyzn do normalności. Pozwala im to docenić dokładnie to, co normalne. Możemy to teraz wykorzystać na naszą korzyść, aby nasze burze były silniejsze niż kiedykolwiek.Powietrze będzie elektryczne, moi przyjaciele, skwierczymy i szumimy! Hahah!

- Dzięki za świetny post. Orzeźwiające jest spojrzenie z perspektywy prawdziwej kobiety, w przeciwieństwie do męskich (i często dorastających) spekulacji na temat kobiecych procesów myślowych, tak często spotykanych w Reddit. OP, pozwól, że opowiem ci historię. Opuściłem długoterminowy związek w lutym. Byłem przerażony randkami, nie mogąc zbliżyć się do kobiet, dostrzec ich zainteresowania mną, emanować fizyczną i seksualną pewnością siebie, wyrazić swoje uczucia, poczuć się godnym kobiecej miłości. Byłem w różnych doskonałych związkach, ale zawsze wydawały się one losowe, bez dużej inicjatywy z mojej strony. W tym momencie naprawdę czułem się beznadziejnie i przygnębiony. Po 3 miesiącach NoFap wszystko się zmieniło. Trzy tygodnie temu zostałem zaproszony na przyjęcie urodzinowe i zobaczyłem kobietę po trzydziestce, która bardzo mnie pociągnęła. Przedstawiłem się, ustawiłem, by usiąść obok niej, nawiązałem namiętną rozmowę, wymieniłem numery telefonów, potem razem poszliśmy na spacer, a ona pokazała mi swój dom. To wszystko było łatwe, czułem się pewnie i mogłem łatwo odczytać, co działo się w jej umyśle. Kiedy umawialiśmy się później w tym tygodniu, bardzo namiętnie wyrażałem swoje uczucia i wszystko stało się fizyczne, znowu bez żadnych przeszkód. Co mogę powiedzieć? Gdybym nadal masturbował się i oglądał filmy porno, nic z tego nie byłoby możliwe, miałbym z tyłu głowy nieco dokuczliwy głos, który powiedziałby mi, że jest dla mnie za dobra.

źródło: https://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1gq899/how_pmo_may_effect_a_first_datefrom_a_womans/

3 komentarze:

  1. to jest prawda że np dziewczyna na razie nie jest zainteresowana nami a może być po jakimś czasie? chodzi mi o to że kobieta potrzebuje jednak więcej czasu na poznanie faceta?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zależy od dziewczyny. I zależy co to znaczy na razie nie jest zainteresowana, tzn. nie pasujesz jej z wyglądu czy wygląd ok ale chce cie lepiej poznać? Bo raczej jak z wyglądu jej nie pasujesz to już zdania nie zmieni i szkoda czasu tracić na taką osobę.

      Usuń